e-rgasies
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Καλώς ήρθατε στο forum e-rgasies
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Κερδίστε Χρήματα
Παρόμοια θέματα
    Αναζήτηση
     
     

    Αποτελέσματα Αναζήτησης
     
    Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
    Σύνδεση
    Ψευδώνυμο μέλους:
    Κωδικός:
    Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
    :: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
    Πρόσφατα Θέματα
    Πιο αναγνωσμένα θέματα
    ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΜΕ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ
    thegreeksenergy-forum για βοηθεια πανω στους υπολογιστες-συζητησεις
    ΠΩΣ ΒΓΑΖΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ BLOG ΜΟΥ
    Προσθήκη Καιρός στο site σας
    ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΥΛΙΟΜΕΝΟ ΚΕΙΜΕΝΟ
    slide show εικόνων στη σελίδα σας
    http://nantia-foreverliving.blogspot.com/
    Facebook, Twitter και Google+1 buttons
    ΒΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΤΕ WIDGET ΣΤΟ BLOG ΣΟΥ
    Μην ξεχάσετε να καταχωρήσετε το ιστολόγιό σας στις Μηχανές Αναζήτησης
    Πλοήγηση
     Πόρταλ
     Ευρετήριο
     Κατάλογος Μελών
     Προφίλ
     Συχνές Ερωτήσεις
     Αναζήτηση
    Παρόντες χρήστες
    1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

    Κανένας

    Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 11, στις Παρ Δεκ 09, 2011 6:40 am
    Δημόσια συζήτηση
    Affiliates
    free forum

    Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
    Κανένας
    Προβολές σελίδας

    compteur gratuit
    Προβολές σελίδας

    site counter
    e-rgasies
    Hit Counter by Digits

     

     Πως Μπορώ να Ενημερώνομαι Για Τα Νέα Μου Email Στο Gmail Χωρίς Να Ανοίγω Τον Browser Μου;

    Πήγαινε κάτω 
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    e-rgasies
    Admin
    e-rgasies


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2011

    Πως Μπορώ να Ενημερώνομαι Για Τα Νέα Μου Email Στο Gmail Χωρίς Να Ανοίγω Τον Browser Μου; Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Πως Μπορώ να Ενημερώνομαι Για Τα Νέα Μου Email Στο Gmail Χωρίς Να Ανοίγω Τον Browser Μου;   Πως Μπορώ να Ενημερώνομαι Για Τα Νέα Μου Email Στο Gmail Χωρίς Να Ανοίγω Τον Browser Μου; EmptyΠεμ Απρ 14, 2011 8:46 pm

    Πως Μπορώ να Ενημερώνομαι Για Τα Νέα Μου Email Στο Gmail Χωρίς Να Ανοίγω Τον Browser Μου; Images?q=tbn:ANd9GcQx2HF87IkmJkHR7jQninB99lkaqZ-EQBjkWtfuvazkjcp8LV9YSQ

    Για αυτό ακριβός τον σκοπό, υπάρχει ένα μικρό προγραμματάκι, το οποίο προσφέρετε από την ίδια την google. Εγκαθιστώντας το στον υπολογιστή σου, θα προσθέσει στην μπάρα ενημερώσεων των windows σου (κάτω δεξιά) ένα μικρό εικονίδιο σε μορφή φακέλλου. Κάθε μερικά λεπτά, και αφού έχεις σύνδεση με το διαδίκτυο, θα ελέγχει το λογαριασμό σου για νέα email και αν υπάρχει κάτι νεότερο θα σε ενημερώνει.

    Αυτό το μικρό προγραμματάκι ονομάζεται Gmail Notifier, και αμέσως τώρα θα δούμε τη διαδικασία εγκατάστασης και λειτουργίας του.

    Αυτή είναι η μορφή του προγράμματος. Μπορείς να διακρίνεις τον μπλέ φάκελλο στην μπάρα ενημερώσεων, καθώς και την ενημέρωση πως κάποιο νέο email έχω παραλάβει.

    Το πρώτο που έχουμε να κάνουμε για να το αποκτήσουμε, είναι να επισκευθούμε την ιστοσελίδα http://toolbar.google.com/gmail-helper απ' όπου και θα το κατεβάσουμε κάνοντας κλικ στο 'Download Gmail Notifier for Windows'.

    1)Η διαδικασία εγκατάστασης μόλις έχει ξεκινήσει. Αφού διαβάσουμε και συμφωνήσουμε με τους Όρους Χρήσης, προχωράμε κάνοντας κλικ στο 'I agree'.

    2)Η τυπική εγκατάσταση μας είναι αρκετή, έτσι για να προχωρήσουμε κάνουμε κλικ στο 'Next'.

    3)Μπορούμε αν θέλουμε να επιλέξουμε διαφορετικό φάκελλο για να γίνει η εγκατάσταση. Και ο προεπιλεγμένος όμως μια χαρά είναι, έτσι προχωράμε και πάλι κάνοντας κλικ στο 'Next'.

    4)Εδώ μπορούμε να αλλάξουμε την ονομασία του φακέλλου ο οποίος θα δημιουργηθεί στις συντομεύσεις προγραμμάτων μας. Δεν χρειάζετε να αλλάξουμε κάτι, έτσι προχωράμε κάνοντας κλικ στο 'Install'.

    5)Τώρα θα περιμένουμε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία εγκατάστασης..

    6)και μόλις αυτή τελειώσει, μπορούμε να εισάγουμε το email και τον κωδικό του Gmail μας. Είναι απόλυτα ασφαλές. Μπορούμε επίσης να επιλέξουμε το 'Remember my password' έτσι ώστε να μην χρειάζεται να τον βάζουμε κάθε φορά που θα ανοίγουμε τον υπολογιστή μας. Τελειώνουμε κάνοντας κλικ στο 'OK'.

    7)Ως τελευταίο βήμα, κάνουμε κλικ στο 'Close' για να τερματήσουμε τον οδηγό εγκατάστασης.

    Αυτό ήταν. Τώρα σίγουρα θα έχεις διακρίνει τον μπλε φάκελλο δεξιά κάτω, στη μπάρα ενημερώσεων των Windows. Σίγουρα αυτό το μικρό προγραμματάκι θα σε βοηθάει να ενημερώνεσε άμεσα για όλα τα νέα email που παραλαμβάνεις στο gmail σου.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://e-rgasies-e-rgasies.blogspot.com/
     
    Πως Μπορώ να Ενημερώνομαι Για Τα Νέα Μου Email Στο Gmail Χωρίς Να Ανοίγω Τον Browser Μου;
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -
    » Maxthon - Ο γρηγορότερος browser;

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    e-rgasies :: Internet-
    Μετάβαση σε: