e-rgasies
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Καλώς ήρθατε στο forum e-rgasies
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Κερδίστε Χρήματα
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
Πιο αναγνωσμένα θέματα
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΜΕ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ
thegreeksenergy-forum για βοηθεια πανω στους υπολογιστες-συζητησεις
ΠΩΣ ΒΓΑΖΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ BLOG ΜΟΥ
Προσθήκη Καιρός στο site σας
ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΥΛΙΟΜΕΝΟ ΚΕΙΜΕΝΟ
slide show εικόνων στη σελίδα σας
http://nantia-foreverliving.blogspot.com/
Facebook, Twitter και Google+1 buttons
ΒΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΤΕ WIDGET ΣΤΟ BLOG ΣΟΥ
Μην ξεχάσετε να καταχωρήσετε το ιστολόγιό σας στις Μηχανές Αναζήτησης
Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 11, στις Παρ Δεκ 09, 2011 6:40 am
Δημόσια συζήτηση
Affiliates
free forum

Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Κανένας
Προβολές σελίδας

compteur gratuit
Προβολές σελίδας

site counter
e-rgasies
Hit Counter by Digits

 

 Έχω ιστοσελίδα. Τώρα τι κάνω;

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
e-rgasies
Admin
e-rgasies


Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2011

Έχω ιστοσελίδα. Τώρα τι κάνω; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Έχω ιστοσελίδα. Τώρα τι κάνω;   Έχω ιστοσελίδα. Τώρα τι κάνω; EmptyΠαρ Απρ 15, 2011 3:42 am

Έχω ιστοσελίδα. Τώρα τι κάνω; Images?q=tbn:ANd9GcRANa32Q9voJR1yUcliug38jDi-aKFyW6iIqWgWhSGaAS5wIPbE

Έχετε πια την δική σας ιστοσελίδα. Έχει αρχίσει και εμφανίζεται και στα αποτελέσματα του Google. Τώρα τι πρέπει να κάνετε; Αρκεί να υπάρχει απλά η ιστοσελίδα χωρίς να ασχολείστε καθόλου από εδώ και πέρα; Θα μπορέσει από μόνη της να σας φέρει νέους πελάτες; Το πιο πιθανό είναι πως όχι.

Τι πρέπει λοιπόν να κάνετε; Καταρχήν να αφιερώσετε λίγο χρόνο ή να αναθέσετε σε κάποιον επαγγελματία την συντήρηση της ιστοσελίδας σας. Στη συνέχεια του άρθρου θα δείτε μερικές από τις προτάσεις μας.

Κάντε γνωστή την ιστοσελίδα σας.

Τυπώστε νέο έντυπο διαφημιστικό υλικό που θα περιλαμβάνει την διεύθυνση της ιστοσελίδας σας. Έτσι αν κάποιος θελήσει να μάθει περισσότερα για εσάς και τις υπηρεσίες σας απλά θα επισκεφτεί το website σας.

Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας σε καταλόγους και μηχανές αναζήτησης του internet. Υπάρχουν δεκάδες websites που θα μπορούσαν να καταχωρήσουν και την δική σας ιστοσελίδα δωρεάν ή με κάποιο κόστος.

Δώστε λόγους για να σας ξανά-επισκεφτούν.

Ανακοινώστε προσφορές μέσω της ιστοσελίδας σας ή διοργανώστε κάποιον διαγωνισμό για τους επισκέπτες σας.

Πολλές επιχειρήσεις πωλούν τα προϊόντα τους σε χαμηλότερη τιμή όταν η αγορά γίνεται μέσω της ιστοσελίδας τους. Έτσι αυξάνεται η κίνηση στην ιστοσελίδα τους και μειώνονται τα λειτουργικά κόστη της επιχείρισης.

Ανανεώστε συχνά το περιεχόμενό σας. Δείξτε στους επισκέπτες σας ότι ενδιαφέρεστε για το πρόσωπο της επιχείρησής σας στο διαδίκτυο. Έτσι θα ενδιαφερθούν και αυτοί με την σειρά τους για εσάς και τα προϊόντα σας.

Δυστυχώς πολλές επιχειρήσεις έχουν ιστοσελίδες ξεχασμένες, με προϊόντα που δεν υπάρχουν πια, με τιμές και στοιχεία επικοινωνίας που δεν ισχύουν κ.ο.κ. Αυτό μπορεί να κλονίσει τη εμπιστοσύνη ενός πιθανού διαδικτυακού (ή και όχι) πελάτη που θα προτιμήσει εν τέλη μια άλλη επιχείριση με ανανεωμένη ιστοσελίδα που εμπνέει εμπιστοσύνη και σιγουριά.

Αναπτύξτε στρατηγική social Networking

Δημιουργήστε προφίλ στα πιο γνωστά social networking & social bookmarking sites και χρησιμοποιήστε τα για την διάδοση των προϊόντων και των ιδεών σας.
Προσοχή : Η κακή, υπερβολική χρήση αυτών των site μπορεί να φέρει αντίθετα αποτελέσματα. Γιαυτό μην υπερβάλλετε στην διαφήμιση των προϊόντων και των υπηρεσιών σας.

Ελέγξτε καθημερινά το email σας. Κάποιος μπορεί να ενδιαφερθεί για τις υπηρεσίες σας και να ζητήσει περισσότερες πληροφορίες στέλνοντας σας ένα email μέσω της ιστοσελίδας σας. Μια καθυστερημένη (ή ανύπαρκτη) απάντηση θα δείξει στον ενδιαφερόμενο ότι ίσως δεν παίρνετε στα σοβαρά την δουλειά σας, με αποτέλεσμα να χάσετε ένα πιθανό πελάτη.

Προώθηση της ιστοσελίδας σας στο internet

Βελτιστοποιήστε την για καλύτερα αποτελέσματα στις μηχανές αναζήτησης και κυρίως στο Google μιας και κατέχει το εντυπωσιακά μεγαλύτερο ποσοστό αναζητήσεων σε σχέση με άλλες μηχανές αναζήτησης. Αυτό μπορεί να σημαίνει οτι θα πρέπει να αλλάξετε πολλά στοιχεία τη ιστοσελίδας σας, από τα κείμενα και τις φωτογραφίες μέχρι τον κώδικά της.

Δημιουργήστε PPC διαφημιστικές καμπάνιες, όπως το Google Adwords και το Facebook ads. Στοχεύστε τις διαφημίσεις σας μόνο σε όσους σας ενδιαφέρουν και πληρώστε μόνο όσο επιθυμείτε.

Στείλτε ενημερωτικά newsletters στους συνδρομητές σας. Μοιραστείτε τα νέα της επιχείρησής σας, τις νέες υπηρεσίες & προϊόντα καθώς και τις τελευταίες προσφορές που θέλετε να προτείνετε στους πελάτες σας.

Συμπέρασμα

Το συμπέρασμα είναι οτι η δουλειά μιας ιστοσελίδας δεν πρέπει να τελειώνει την στιγμή που ολοκληρώνεται η κατασκευή της. Η ιστοσελίδα σας είναι το πρόσωπο σας στο internet και πρέπει να είναι πάντα φρέσκια και ανανεωμένη για να προσελκύει συνεχώς νέους επισκέπτες και κατ'επέκταση πελάτες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://e-rgasies-e-rgasies.blogspot.com/
 
Έχω ιστοσελίδα. Τώρα τι κάνω;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
e-rgasies :: ΈΧΕΙΣ BLOG-SITE Δωρεάν εργαλεία-
Μετάβαση σε: